Menu strony (ukryte):

PROKURATURA OKRĘGOWA
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Wyszukiwarka
Jesteś tutaj:

SERWIS PRASOWY - SPRAWY PROWADZONE

Zabił pogrzebaczem

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie w dniu 30 września 2016 roku wszczęła śledztwo przeciwko Andrzejowi F. (lat 62), podejrzanemu o to, że w okresie czasu od 21 do 25 września 2016 roku, w swoim domu przy ulicy Cegielnianej w Zelowie, woj. łódzkie, działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia dokonał zabójstwa mężczyzny w ten sposób, że uderzył pokrzywdzonego kilkakrotnie głową o meblościankę, a następnie zadając mu wielokrotnie ciosy metalowym pogrzebaczem piecowym, spowodował liczne rany tłuczone głowy i zgon ofiary, tj. o przestępstwo z art. 148 § 1 k.k.

W dniu 01 października 2016 roku, Sąd Rejonowy w Bełchatowie, na wniosek miejscowej Prokuratury, zastosował wobec ww. podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Postępowanie to jest w toku.Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 8 do lat 15, kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-10-06 |

214

Chciała zabić...

Prokuratura Rejonowa w Radomsku prowadzi śledztwo przeciwko Agnieszce K. (lat 26) o to, że:

  1. W dniu 22 września 2016 roku w godzinach nocnych, w Radomsku, działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia dwóch mężczyzn, przy użyciu wcześniej skradzionego klucza, dostała się do wnętrza mieszkania znajdującego się na parterze budynku mieszkalnego wielorodzinnego zamieszkałego przez 126 osób, mieszczącego się przy ulicy 11 - go Listopada, wykorzystując sen domowników odkręciła wszystkie cztery kurki kuchenki gazowej, powodując ulatnianie się gazu ziemnego z sieci gazowej, a następnie zabrała ze sobą w celu przywłaszczenia szereg przedmiotów o łącznej wartości 450 złotych nawspominanych domowników, po czym opuściła mieszkanie lecz zamierzonego celu nie osiągnęła, z uwagi na to, iż fakt ulatniania się gazu ujawniła o godzinie 5.00 inna osoba, która przybyła do tego mieszkania i zakręciła kurki oraz przewietrzyła mieszkanie; czym spowodowała bezpośrednie niebezpieczeństwo sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać gwałtownego wyzwolenia energii w postaci eksplozji materiałów łatwopalnych w postaci gazu ziemnego, tj. o przestępstwo z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 3 k.k. w zb. z art. 164 § 1 k.k. w zb. z art. 279 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.
  2. W okresie od początku kwietnia 2015 roku do dnia 12 września 2016 roku w Radomsku kierowała pod adresem kobiety groźby pozbawienia życia i zdrowia, w ten sposób, że wielokrotnie nachodziła pokrzywdzoną w jej w miejscu zamieszkania, a także spotykając pokrzywdzoną w miejscach publicznych groziła jej pozbawieniem życia przy pomocy noża, które to groźby wzbudziły w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione, tj. o przestępstwo z art. 190 § 1 k.k. w zw. z art. 12 k.k.
  3. Na początku września 2016 roku w Radomsku, z mieszkania przy ul. 11 Listopada, zabrała w celu przywłaszczenia laptop wraz z modemem o łącznej wartości 550 złotych na szkodę właściciela, tj. o przestępstwo z art. 278 § 1 k.k.

Podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów. W dniu 23 września 2016 roku Sąd Rejonowy w Radomsku, na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.Podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności od 12 do lat 15, kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. W sprawie trwają intensywne czynności dowodowe.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-10-03 |

211

Patryk rozbójnik

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi śledztwo przeciwko Patrykowi M. (lat 23) podejrzanemu o to, że w dniu 26 września 2016 roku, ok. godz. 18:00, w lesie położonym obok miejscowości Gazomia Nowa, gm. Moszczenica pow. piotrkowski, dokonał rozboju na mężczyźnie w ten sposób, że po uprzednim wywiezieniu pokrzywdzonego samochodem do lasu uderzył go pięścią w twarz, a gdy pokrzywdzony przewrócił się na ziemie kopnął go kilka razy w plecy, a następnie zabrał mu telefon komórkowy o wartości 250zł, a który to pokrzywdzony w wyniku bicia i kopania doznał obrażeń ciała, tj. o czyn z art. 280 § 1 k.k. w zw. z art. 157 § 2 k.k.

W dniu 29 września 2016 roku Sąd Rejonowy w Piotrkowie Tryb., na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przestępstwo to zagrożone jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Obecnie w sprawie trwają dalsze czynności dowodowe.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-10-03 |

212

Podwójny gaz

Prokuratura Rejonowa w Opocznie prowadzi śledztwo przeciwko Robertowi C., podejrzanemu o to, że w dniu 07 sierpnia 2016 roku, około godz. 06.30, na prostym odcinku drogi w miejscowości Jelnia, gm. Drzewica, woj. łódzkie, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w ten sposób, że kierując w stanie nietrzeźwości (1,04 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) samochodem osobowym marki Audi, jadąc z nadmierną prędkością, nie zapanował nad pojazdem, zjeżdżając na lewą stronę drogi, w następstwie czego pojazd ten dachował, na skutek czego pasażerka wspomnianego pojazdu doznała obrażeń ciała w postaci ogólnych potłuczeń, a pasażer pojazdu doznał ciężkich obrażeń ciała, w następstwie których zmarł w Szpitalu Powiatowym w Opocznie, tj. o czyn z art. 177 § 2 k.k. w zw. z art. 178 § 1 k.k.

Wobec ww. podejrzanego prokurator w dniu 09 sierpnia 2016 roku skierował do Sądu Rejonowego w Opocznie wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd postanowieniem z tego dnia przychylił się do wspomnianego wniosku i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Z uwagi na to, że podejrzany jest zawodowym żołnierzem, śledztwo zostało w całości powierzone do prowadzenia Żandarmerii Wojskowej w Łasku. Postępowanie to jest w toku. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności lat 12.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-09-12 |

210

Płonie ognisko w lesie...

Prokuratura Rejonowa w Opocznie w dniu 04.09.2016 roku wszczęła śledztwo przeciwko dwóm funkcjonariuszom Policji (lat 41 i 42), w tym Naczelnikowi Wydziału Prewencji jednego z Komisariatów Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, podejrzanym o to, że w dniu 02.09.2016 roku na terenie gminy Poświętne, powiat opoczyński, województwo łódzkie, działającym wspólnie w porozumieniu z osobą nie zatrudnioną w Policji (tj. z kobietą lat 43), przekroczyli swoje uprawnienia w ten sposób, że ukryli dokumenty wytworzone w tym komisariacie w latach 1998 – 2016, będące zarówno w oryginałach jak i kopiach, w pięciu workach oraz luzem, które wynieśli z terenu wspomnianego komisariatu, a następnie przewieźli je prywatnym samochodem na teren miejscowości znajdującej się we wspomnianej gminie, z zamiarem ich spalenia, przy czym pewną ilość oraz rodzaj dokumentów znajdujących się w jednym worku zniszczyli, poprzez spalenie w ognisku, czym działali na szkodę interesu publicznego, tj. o czyny z art. 231 § 1 k.k. w zw. z art. 276 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. i z art. 276 k.k.

Po przesłuchaniu ww. podejrzanych, którzy częściowo przyznali się do zarzucanych im czynów, Prokurator Rejonowy w Opocznie zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów Policji, zakazów opuszczania kraju, a wobec wspomnianych funkcjonariuszy Policji również zawieszenia w czynnościach służbowych. Postępowanie to jest w toku. Sprawcom grożą kary pozbawienia wolności odpowiednio do 3 (f. Policji) i do 2 lat.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-09-08 |

209

Strona 4 z 18Pierwsza | Poprzednia | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna | Ostatnia

Linki

Prokuratura Krajowa BIP Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim EPUAP Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP

Więcej

Jak do nas trafić?

Wyznacz trasę do Prokuratury Okręgowej samochodem:

Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleść połączenie PKP/PKS
Rozkład jazdy MZK; przystanek:3 Maja - Kopernika 1

Tablica informacyjna

Kliknij aby zobaczyć tablicę na całej stronie

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjnaaaa
PROKURATURA OKRĘGOWA
PARTER
Dział Administracyjno – Gospodarczy
Kierownik Działu Administracyjno – Gospodarczego pokój 19
PIĘTRO 1
Samodzielny Dział ds. Informatyzacji i Analiz
Kierownik Działu ds. Informatyzacji i Analiz pokój 128
PIĘTRO 2
Prokurator Okręgowy pokój 220
Sekretariat Prokuratora Okręgowego pokój 218
Kadry pokój 216
Wydział IV Organizacyjno - Sądowy
Naczelnik Wydziału IV Organizacyjno - Sądowego pokój 228
Rzecznik Prasowy pokój 133
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Okręgowej pokój 239
Sekretariat Prokuratury Okręgowej pokój 223, 324, 325
Wydział VII Budżetowo – Administracyjny
Dyrektor Finansowo – Administracyjny pokój 213
Główny Księgowy pokój 211
Kasa pokój 208
Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjna
PIĘTRO 3
Wydział I Śledczy
Naczelnik Wydziału I Śledczego pokój 323
Kierownik Działu ds. Przestępczości Gospodarczej pokój 322
PIĘTRO 4
Dział Sądowy
Kierownik Działu Sądowego pokój 418
PROKURATURA REJONOWA
PIĘTRO 1
Prokurator Rejonowy pokój 120
Zastępca Prokuratora Rejonowego pokój 119
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Rejonowej pokój 118
Sekretariat Prokuratury Rejonowej pokój 118, 123, 138
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW P.O.
Poniedziałek 12:00 – 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek 9.00 - 13.00