Menu strony (ukryte):

PROKURATURA OKRĘGOWA
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Wyszukiwarka
Jesteś tutaj:

SERWIS PRASOWY - SPRAWY PROWADZONE

Za dużo filmów De Palmy?

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi śledztwo przeciwko Adrianowi M. (lat 21) oraz Klaudii P. (lat 21), podejrzanym o to, że w dniu 17.05.2016 roku, w Tomaszowie Mazowieckim, działając wspólnie i w porozumieniu oraz ze szczególnym udręczeniem, pozbawili wolności mężczyznę wbrew jego woli, umieszczając pokrzywdzonego w bagażniku samochodu osobowego, a następnie przemieszczali się w różne miejsca, kilkakrotnie zatrzymując ten samochód, a Adrian M. bił pokrzywdzonego pięściami, powodując u niego obrażenia ciała w postaci złamania kości nosowej, złamania lewej zatoki szczękowej, złamania lewego łuku jarzmowego, złamania palca i dalszych obrażeń, tj. o czyn z art. 189 § 3 k.k. w zb. z art. 157 § 1 k.k. w zw. z art. 11§ 2 k.k.

Sąd Rejonowy Tomaszowie Mazowieckim w dniu 19.05.2016 roku, na wniosek miejscowej Prokuratury, zastosował wobec ww. podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Postępowanie to jest w toku.

Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-06-03 |

204

Pedofil z internetu

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi śledztwo przeciwko Józefowi O. (lat 25), podejrzanemu o to, że w dniu 3 kwietnia 2016 roku w Smardzewicach, woj. łódzkie, usiłował złożyć małoletniemu poniżej 15 lat za pomocą systemu teleinformatycznego - portalu "oglaszamy.pl" propozycję obcowania płciowego, a następnie na terenie Tomaszowa Mazowieckiego zmierzał do jej realizacji, nie mając świadomości tego, że dokonanie jest niemożliwe z uwagi na brak osoby nadającej się do popełnienia na nim czynu zabronionego - małoletniego poniżej 15 lat, tj. o przestępstwo z art. 13 § 2 k.k. w zw. z art. 200a § 2 k.k.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji wraz z zakazem opuszczania kraju. Postępowanie to jest w toku. Sprawcy grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-05-16 |

197

Nie udzielił pomocy

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie prowadzi dochodzenie przeciwko Zbigniewowi K. (lat 41), podejrzanemu o to, że w dniu 17 kwietnia 2016 r. na Osiedlu Okrzei w Bełchatowie, nie udzielił pomocy swojej konkubinie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w wyniku obrażeń ciała jakich doznała na skutek spowodowanego przez nią upadku z szóstego piętra, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie i innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez wezwanie odpowiednich służb ratunkowych lub udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej, tj. o czyn z art. 162§1 k.k.

Prokurator zastosował wobec ww. środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Postępowanie to jest w toku. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-05-16 |

198

Próbował zgwałcić...

Prokuratura Rejonowa w Radomsku prowadzi śledztwo przeciwko Tomaszowi Z., który jest podejrzany o to, że w nocy z 1 na 2 kwietnia 2016 r. w Radomsku, usiłował siłą doprowadzić kobietę, w jej mieszkaniu, do obcowania płciowego, w wyniku czego doznała ona obrażeń ciała, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na opór stawiany przez pokrzywdzoną, która wyswobadzając się wybiegła na klatkę schodową, tj. o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 197 § 1 k.k.

W dniu 4 kwietnia 2016 r. na wniosek Prokuratury Rejonowej w Radomsku miejscowej Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W sprawie min. powołano biegłych psychiatrów i seksuologa, przesłuchano świadków oraz zgromadzono dalsze dowody. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat .

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-04-26 |

193

Rzucał w funkcjonariuszy banknotami

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi śledztwo przeciwko Mariuszowi R. podejrzanemu o to, że w dniu 24 marca 2016 roku w Tomaszowie Maz., usiłował udzielić korzyści majątkowej dwóm funkcjonariuszom Policji z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz., w związku z pełnieniem czynności służbowych, w ten sposób, że w trakcie wypisywania mandatu karnego za popełnienie przez niego wykroczenia rzucił w ich kierunku 3 banknoty, każdy o nominale 100 złotych, celem skłonienia ich do odstąpienia od wdrożenia postępowania mandatowego, przy czym zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż wspomniane pieniądze nie zostały przyjęte, tj. o czyn z art. 13 par. 1 k.k. w zw. z art. 229 par. 1 i par.3 k.k.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego wspomniany podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i zadeklarował chęć dobrowolnego poddania się karze. Prokurator zastosował wobec ww. sprawcy poręczenie majątkowe w kwocie 3.000 złotych. Postępowanie to jest w toku. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat .

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-04-14 |

191

Strona 6 z 18Pierwsza | Poprzednia | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna | Ostatnia

Linki

Prokuratura Krajowa BIP Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim EPUAP Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP

Więcej

Jak do nas trafić?

Wyznacz trasę do Prokuratury Okręgowej samochodem:

Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleść połączenie PKP/PKS
Rozkład jazdy MZK; przystanek:3 Maja - Kopernika 1

Tablica informacyjna

Kliknij aby zobaczyć tablicę na całej stronie

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjnaaaa
PROKURATURA OKRĘGOWA
PARTER
Dział Administracyjno – Gospodarczy
Kierownik Działu Administracyjno – Gospodarczego pokój 19
PIĘTRO 1
Samodzielny Dział ds. Informatyzacji i Analiz
Kierownik Działu ds. Informatyzacji i Analiz pokój 128
PIĘTRO 2
Prokurator Okręgowy pokój 220
Sekretariat Prokuratora Okręgowego pokój 218
Kadry pokój 216
Wydział IV Organizacyjno - Sądowy
Naczelnik Wydziału IV Organizacyjno - Sądowego pokój 228
Rzecznik Prasowy pokój 133
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Okręgowej pokój 239
Sekretariat Prokuratury Okręgowej pokój 223, 324, 325
Wydział VII Budżetowo – Administracyjny
Dyrektor Finansowo – Administracyjny pokój 213
Główny Księgowy pokój 211
Kasa pokój 208
Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjna
PIĘTRO 3
Wydział I Śledczy
Naczelnik Wydziału I Śledczego pokój 323
Kierownik Działu ds. Przestępczości Gospodarczej pokój 322
PIĘTRO 4
Dział Sądowy
Kierownik Działu Sądowego pokój 418
PROKURATURA REJONOWA
PIĘTRO 1
Prokurator Rejonowy pokój 120
Zastępca Prokuratora Rejonowego pokój 119
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Rejonowej pokój 118
Sekretariat Prokuratury Rejonowej pokój 118, 123, 138
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW P.O.
Poniedziałek 12:00 – 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek 9.00 - 13.00