Menu strony (ukryte):

PROKURATURA OKRĘGOWA
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Wyszukiwarka
Jesteś tutaj:

SERWIS PRASOWY - SPRAWY PROWADZONE

Oszukiwał NFZ

Prokuratura Rejonowa w Opocznie prowadzi postępowanie przygotowawcze, wszczęte w oparciu o materiały przekazane przez Komendę Powiatową Policji w Opocznie, dotyczące poświadczania nieprawdy w dokumentacji medycznej przedstawianej w Narodowym funduszu Zdrowia Łódzkim Oddziale Wojewódzkim w Łodzi, przez osobę uprawnioną do wystawiania dokumentów, tj. właściciela jednego z niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, tj. o czyny z art. 271 § 1 i 3 k.k.

Z nadesłanych materiałów wynika, że właściciel wspomnianej placówki medycznej, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w latach 2012-2014 poświadczał nieprawdę w dokumentacji przekazywanej do systemu informatycznego N.F.Z., w ten sposób, że przekazywał dane niezgodne z danymi zawartymi w indywidualnych dokumentacjach pacjentek, stwierdzając, że dane usługi medyczne wykonywali lekarze, którzy nie realizowali już w danym czasie świadczeń na rzecz tego zakładu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mogło dojść w sposób opisany powyżej do nieprawidłowej realizacji około 3540 świadczeń. Świadczenia te zostały rozliczone na rzecz około półtora tysiąca osób i taka liczba osób zostanie przesłuchana w charakterze świadków.

Wysokość niezależnych środków finansowych wypłaconych właścicielowi wzmiankowanego zakładu jest oceniana na kwotę ponad 240 tys. złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-06-03 |

201

Uderzył i zabił

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi śledztwo przeciwko Mariuszowi P. (lat 33) podejrzanemu o to, że w dniu 21 maja 2016 roku, w godzinach wieczornych, w Piotrkowie Trybunalskim na ulicy Cisowej, działając z zamiarem ewentualnym, a więc przewidując możliwość spowodowania wszelkich obrażeń ciała, które mogą być następstwem upadku człowieka na twarde podłoże, w tym uraz głowy i godząc się na spowodowanie takich obrażeń ciała u pokrzywdzonego, celowo uderzył go głową w jego twarz, powodując u niego obrażenia twarzy oraz utratę równowagi - upadek pokrzywdzonego na ścianę bloku, a następnie uderzenie głową o twarde podłoże, w następstwie czego pokrzywdzony doznał obrażeń czaszkowo mózgowych, których następstwem, pomimo podjętej przez służby medyczne akcji ratunkowej, była jego śmierć, tj. o czyn z art. 156 § 3 k.k.

Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim, na wniosek miejscowej Prokuratury, zastosował wobec ww. podejrzanego, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 do lat 12.

Obecnie w sprawie trwają dalsze czynności dowodowe.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-06-03 |

202

Dźgnął nożem za 70zł

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie prowadzi śledztwo przeciwko Wiktorowi S. (lat 33), podejrzanemu o to, że w dniu 21 maja 2016 r., w jednym z mieszkań przy ul. Szkolnej w Zelowie, woj. łódzkie, dokonał rozboju na mężczyźnie, w ten sposób, że domagając się od niego pieniędzy na alkohol, zadał mu nożem cios w udo oraz uderzał pięścią w głowę, powodując złamanie kości czołowej lewej i ranę kłutą podudzia, po czym dokonał zaboru pieniędzy w kwocie 70 zł oraz telefonu komórkowego, tj. o czyn z art. 280§2 k.k.

Sąd Rejonowy w Bełchatowie, na wniosek miejscowej Prokuratury, zastosował wobec ww. podejrzanego, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Postępowanie to jest w toku.

Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-06-03 |

203

Za dużo filmów De Palmy?

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi śledztwo przeciwko Adrianowi M. (lat 21) oraz Klaudii P. (lat 21), podejrzanym o to, że w dniu 17.05.2016 roku, w Tomaszowie Mazowieckim, działając wspólnie i w porozumieniu oraz ze szczególnym udręczeniem, pozbawili wolności mężczyznę wbrew jego woli, umieszczając pokrzywdzonego w bagażniku samochodu osobowego, a następnie przemieszczali się w różne miejsca, kilkakrotnie zatrzymując ten samochód, a Adrian M. bił pokrzywdzonego pięściami, powodując u niego obrażenia ciała w postaci złamania kości nosowej, złamania lewej zatoki szczękowej, złamania lewego łuku jarzmowego, złamania palca i dalszych obrażeń, tj. o czyn z art. 189 § 3 k.k. w zb. z art. 157 § 1 k.k. w zw. z art. 11§ 2 k.k.

Sąd Rejonowy Tomaszowie Mazowieckim w dniu 19.05.2016 roku, na wniosek miejscowej Prokuratury, zastosował wobec ww. podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Postępowanie to jest w toku.

Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-06-03 |

204

Pedofil z internetu

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi śledztwo przeciwko Józefowi O. (lat 25), podejrzanemu o to, że w dniu 3 kwietnia 2016 roku w Smardzewicach, woj. łódzkie, usiłował złożyć małoletniemu poniżej 15 lat za pomocą systemu teleinformatycznego - portalu "oglaszamy.pl" propozycję obcowania płciowego, a następnie na terenie Tomaszowa Mazowieckiego zmierzał do jej realizacji, nie mając świadomości tego, że dokonanie jest niemożliwe z uwagi na brak osoby nadającej się do popełnienia na nim czynu zabronionego - małoletniego poniżej 15 lat, tj. o przestępstwo z art. 13 § 2 k.k. w zw. z art. 200a § 2 k.k.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji wraz z zakazem opuszczania kraju. Postępowanie to jest w toku. Sprawcy grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-05-16 |

197

Strona 6 z 18Pierwsza | Poprzednia | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Następna | Ostatnia

Linki

Prokuratura Krajowa BIP Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim EPUAP Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP

Więcej

Jak do nas trafić?

Wyznacz trasę do Prokuratury Okręgowej samochodem:

Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleść połączenie PKP/PKS
Rozkład jazdy MZK; przystanek:3 Maja - Kopernika 1

Tablica informacyjna

Kliknij aby zobaczyć tablicę na całej stronie

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjnaaaa
PROKURATURA OKRĘGOWA
PARTER
Dział Administracyjno – Gospodarczy
Kierownik Działu Administracyjno – Gospodarczego pokój 19
PIĘTRO 1
Samodzielny Dział ds. Informatyzacji i Analiz
Kierownik Działu ds. Informatyzacji i Analiz pokój 128
PIĘTRO 2
Prokurator Okręgowy pokój 220
Sekretariat Prokuratora Okręgowego pokój 218
Kadry pokój 216
Wydział IV Organizacyjno - Sądowy
Naczelnik Wydziału IV Organizacyjno - Sądowego pokój 228
Rzecznik Prasowy pokój 133
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Okręgowej pokój 239
Sekretariat Prokuratury Okręgowej pokój 223, 324, 325
Wydział VII Budżetowo – Administracyjny
Dyrektor Finansowo – Administracyjny pokój 213
Główny Księgowy pokój 211
Kasa pokój 208
Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjna
PIĘTRO 3
Wydział I Śledczy
Naczelnik Wydziału I Śledczego pokój 323
Kierownik Działu ds. Przestępczości Gospodarczej pokój 322
PIĘTRO 4
Dział Sądowy
Kierownik Działu Sądowego pokój 418
PROKURATURA REJONOWA
PIĘTRO 1
Prokurator Rejonowy pokój 120
Zastępca Prokuratora Rejonowego pokój 119
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Rejonowej pokój 118
Sekretariat Prokuratury Rejonowej pokój 118, 123, 138
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW P.O.
Poniedziałek 12:00 – 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek 9.00 - 13.00