Menu strony (ukryte):

PROKURATURA OKRĘGOWA
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Wyszukiwarka
Jesteś tutaj:

SERWIS PRASOWY - SPRAWY PROWADZONE

Skrzywdził za piwo

Prokuratura Rejonowa w Radomsku w dniu 09 marca 2014 roku wszczęła śledztwo przeciwko Bartoszowi S.(lat 23), podejrzanemu o to, że w dniu 4 marca 2015r. w Radomsku bezpośrednio po dokonaniu kradzieży piwa o wartości 2 zł w sklepie „ŻABKA" przy ul. Przedborskiej, podjął próbę opuszczenia sklepu bez uiszczenia za nie zapłaty, jednakże został ujęty przez znajdującą się w sklepie kobietę, wobec której aby utrzymać w posiadaniu zabraną rzecz użył przemocy, w tym uderzając ją drzwiami, w wyniku czego doznała ona obrażeń naruszających czynności narządu jej ciała na okres czasu poniżej dni siedmiu, lecz zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż został ujęty przez personel sklepu i przekazany Policji, tj. o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 281 k.k. w zw. z art. 157 § 2 k.k.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia dot. przebiegu zdarzenia objętego zarzutem. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2015-04-23 |

138

Śmierć małżeństwa

W dniu 20.01.2015 roku Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania w nieustalonym czasie śmierci 88 letniego mężczyzny i 77 letniej kobiety (małżonków), których zwłoki ujawniono w dniu 17.01.2015 r. w ich domu w miejscowości Inowłódz, powiat tomaszowski, tj. o czyn z art. 155 k.k.

W toku dotychczasowych czynności ustalono, że w dniu 17.01.2015 r. ich znajomy udał się na do miejsca zamieszkania, albowiem od kilku dni rodzina ww. nie mógła się z nimi skontaktować. Po wejściu do mieszkania mężczyzna ujawnił leżące na podłodze zwłoki obojga małżonków. Wezwany lekarz pogotowia stwierdził zgon nie wykluczając udziału osób trzecich. Z poczynionych dotychczas ustaleń wynika, że zwłoki te leżały w mieszkaniu od jakiegoś czasu.

W celu dokładnego ustalenia okoliczności zdarzenia, a w szczególności czy istnieją przesłanki wskazujące na udział osób trzecich w doprowadzeniu do zgonu ww., wszczęto w tej sprawie śledztwo.

Sekcja zwłok ww. została przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W sprawie trwają czynności procesowe mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2015-01-23 |

125

Przyjmowanie korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy policji

Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi we współpracy z Biurem Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji w Warszawie, Wydział w Łodzi, śledztwo w sprawie mających miejsce w listopadzie i grudniu 2013 roku na terenie powiatu tomaszowskiego faktów przyjmowania korzyści majątkowej i osobistej przez Funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

W ostatnich dniach doszło do zatrzymań w tej sprawie, a następnie przedstawienia pięciu policjantom zarzutów (od 1 do 11 czynów) przyjęcia łapówek, w postaci przede wszystkim pieniędzy, w zamian za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa, polegające na odstąpieniu od wykonywania czynności służbowych lub też wykonywania ich niezgodnie z prawem, w tym odstąpienia od ukarania kierowców pojazdów, którzy popełnili wykroczenia przeciwko zasadom ruchu drogowego, mandatami karnymi i punktami karnymi za te wykroczenia.

Wobec 4 funkcjonariuszy Prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w kwotach po 3 tysiące złotych oraz zawieszenia w czynnościach służbowych, a wobec jednego Sąd ,na wniosek Prokuratury, zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy.

Śledztwem objęte są również osoby, które wręczały takie korzyści - dotychczas zarzuty przedstawiono 3 osobom.

Podejrzanym grożą kary pozbawienia wolności do lat 10.

Obecnie kontynuowane są dalsze czynności w tej sprawie.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2014-11-20 |

116

Nietrzeźwi rodzice

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie, w dniu 27.11.2014 roku wszczęła postępowanie przygotowawcze w sprawie zdarzenia w dniu 25 października 2014 roku, kiedy to do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia przewiezione zostało sześciotygodniowe dziecko w stanie zagrażającym jego zdrowiu i życiu. Wstępne ustalenia poczynione na miejscu zdarzenia wykazały, iż dziecko pozostawało pod opieką nietrzeźwych rodziców. Matka dziecka miała 0,72 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, zaś ojciec dziecka 1.33 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W dniu 26 października 2014 roku rodzicom dziecka przedstawiony został zarzut popełnienia przestępstwa z art. 160 § 2 .kk., tj. narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowa.Przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się oni do popełnienia zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia.

Wobec podejrzanych zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji połączonego z badaniem podejrzanych na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

W dniu 31 października 2014 roku skierowano do Sadu Rodzinnego w Tomaszowie Mazowieckim wnioski o ograniczenie władzy rodzicielskiej ww. osób.

W sprawie trwają dalsze czynności dowodowe.

Podejrzanym grozi kara pozbawienia do 5 lat pozbawienia wolności.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2014-11-10 |

113

Nożownik z Tomaszowa Mazowieckiego

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim nadzoruje śledztwo przeciwko Marcinowi Sz., podejrzanemu o to że w dniu 26 października 2014 roku w miejscowości Kolonia Zawada, gm. Tomaszów Mazowieckim, pow. tomaszowski, działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia Genowefy B. zadał jej co najmniej dwadzieścia uderzeń narzędziem ostrym w postaci noży w twarz, szyję i brzuch, w wyniku czego ww. doznała licznych obrażeń w postaci ran kłutych szyi, brzucha, pleców i rąk, które to obrażenia spowodowały masywną utratę krwi, a w konsekwencji skutkowały zgonem pokrzywdzonej, tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu, składając wyjaśnienia zbieżnie ze zgromadzonym materiałem dowodowym. W dniu 27.10.2014 roku Sąd zastosował wobec ww. podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Obecnie w sprawie trwają dalsze czynności dowodowe.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 8 do lat 15, kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2014-11-10 |

114

Strona 13 z 19Pierwsza | Poprzednia | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | Następna | Ostatnia

Linki

Prokuratura Krajowa BIP Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim EPUAP Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP

Więcej

Jak do nas trafić?

Wyznacz trasę do Prokuratury Okręgowej samochodem:

Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleść połączenie PKP/PKS
Rozkład jazdy MZK; przystanek:3 Maja - Kopernika 1

Tablica informacyjna

Kliknij aby zobaczyć tablicę na całej stronie

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjnaaaa
PROKURATURA OKRĘGOWA
PARTER
Dział Administracyjno – Gospodarczy
Kierownik Działu Administracyjno – Gospodarczego pokój 19
PIĘTRO 1
Samodzielny Dział ds. Informatyzacji i Analiz
Kierownik Działu ds. Informatyzacji i Analiz pokój 128
PIĘTRO 2
Prokurator Okręgowy pokój 220
Sekretariat Prokuratora Okręgowego pokój 218
Kadry pokój 216
Wydział IV Organizacyjno - Sądowy
Naczelnik Wydziału IV Organizacyjno - Sądowego pokój 228
Rzecznik Prasowy pokój 133
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Okręgowej pokój 239
Sekretariat Prokuratury Okręgowej pokój 223, 324, 325
Wydział VII Budżetowo – Administracyjny
Dyrektor Finansowo – Administracyjny pokój 213
Główny Księgowy pokój 211
Kasa pokój 208
Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjna
PIĘTRO 3
Wydział I Śledczy
Naczelnik Wydziału I Śledczego pokój 323
Kierownik Działu ds. Przestępczości Gospodarczej pokój 322
PIĘTRO 4
Dział Sądowy
Kierownik Działu Sądowego pokój 418
PROKURATURA REJONOWA
PIĘTRO 1
Prokurator Rejonowy pokój 120
Zastępca Prokuratora Rejonowego pokój 119
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Rejonowej pokój 118
Sekretariat Prokuratury Rejonowej pokój 118, 123, 138
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW P.O.
Poniedziałek 12:00 – 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek 9.00 - 13.00