Menu strony (ukryte):

PROKURATURA OKRĘGOWA
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Wyszukiwarka
Jesteś tutaj:

SERWIS PRASOWY - SPRAWY PROWADZONE

Płonie ognisko w lesie...

Prokuratura Rejonowa w Opocznie w dniu 04.09.2016 roku wszczęła śledztwo przeciwko dwóm funkcjonariuszom Policji (lat 41 i 42), w tym Naczelnikowi Wydziału Prewencji jednego z Komisariatów Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, podejrzanym o to, że w dniu 02.09.2016 roku na terenie gminy Poświętne, powiat opoczyński, województwo łódzkie, działającym wspólnie w porozumieniu z osobą nie zatrudnioną w Policji (tj. z kobietą lat 43), przekroczyli swoje uprawnienia w ten sposób, że ukryli dokumenty wytworzone w tym komisariacie w latach 1998 – 2016, będące zarówno w oryginałach jak i kopiach, w pięciu workach oraz luzem, które wynieśli z terenu wspomnianego komisariatu, a następnie przewieźli je prywatnym samochodem na teren miejscowości znajdującej się we wspomnianej gminie, z zamiarem ich spalenia, przy czym pewną ilość oraz rodzaj dokumentów znajdujących się w jednym worku zniszczyli, poprzez spalenie w ognisku, czym działali na szkodę interesu publicznego, tj. o czyny z art. 231 § 1 k.k. w zw. z art. 276 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. i z art. 276 k.k.

Po przesłuchaniu ww. podejrzanych, którzy częściowo przyznali się do zarzucanych im czynów, Prokurator Rejonowy w Opocznie zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozorów Policji, zakazów opuszczania kraju, a wobec wspomnianych funkcjonariuszy Policji również zawieszenia w czynnościach służbowych. Postępowanie to jest w toku. Sprawcom grożą kary pozbawienia wolności odpowiednio do 3 (f. Policji) i do 2 lat.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-09-08 |

209

Morderstwo w hotelu

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie prowadzi śledztwo przeciwko Grzegorzowi K. (lat 43) podejrzanemu o to, że w dniu 22 czerwca 2016r. około godz. 20.40 w Bełchatowie, woj. łódzkie, w pokoju hotelowym na ul. Przemysłowej, dokonał zabójstwa mężczyzny w ten sposób, że działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia go życia, ugodził pokrzywdzonego nożem w okolice szyi po stronie lewej, w wyniku czego doszło do wykrwawienia i zgonu ofiary, tj. o przestępstwo z art. 148§ 1 kk.

W dniu 24 czerwca 2016 r. do Sądu Rejonowego w Bełchatowie Wydział II Karny został skierowany wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W tym samym dniu Sąd zastosował wobec ww. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy, tj. do dnia 21 września 2016 r. Postępowanie to jest w toku.

Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 8 do lat 15, kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-07-04 |

206

Złodzieje z Tomaszowa Mazowieckiego

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi śledztwo przeciwko: Elizie K (lat 46) i Gustawowi M (lat 46), podejrzanym o dokonanie w sumie siedmiu kradzieży na terenie Tomaszowa Mazowieckiego w okresie od marca do czerwca 2016 roku, w trakcie których ww. podając się za pracowników spółdzielni, hydraulików czy pracowników gazowni, po wejściu do mieszkań, skupiając uwagę właścicieli na rzekomych naprawach, skradli pieniądze i wartościowe przedmioty w kwotach i o wartości odpowiednio od 500 do 46000 złotych, tj. o przestępstwa z art. 278 § 1 kk.

Sąd Rejonowy Tomaszowie Mazowieckim w dniu 01.07.2016 roku, na wniosek miejscowej Prokuratury, zastosował wobec ww. podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Postępowanie to jest w toku.

Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-07-04 |

207

Oszukiwał NFZ

Prokuratura Rejonowa w Opocznie prowadzi postępowanie przygotowawcze, wszczęte w oparciu o materiały przekazane przez Komendę Powiatową Policji w Opocznie, dotyczące poświadczania nieprawdy w dokumentacji medycznej przedstawianej w Narodowym funduszu Zdrowia Łódzkim Oddziale Wojewódzkim w Łodzi, przez osobę uprawnioną do wystawiania dokumentów, tj. właściciela jednego z niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, tj. o czyny z art. 271 § 1 i 3 k.k.

Z nadesłanych materiałów wynika, że właściciel wspomnianej placówki medycznej, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w latach 2012-2014 poświadczał nieprawdę w dokumentacji przekazywanej do systemu informatycznego N.F.Z., w ten sposób, że przekazywał dane niezgodne z danymi zawartymi w indywidualnych dokumentacjach pacjentek, stwierdzając, że dane usługi medyczne wykonywali lekarze, którzy nie realizowali już w danym czasie świadczeń na rzecz tego zakładu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mogło dojść w sposób opisany powyżej do nieprawidłowej realizacji około 3540 świadczeń. Świadczenia te zostały rozliczone na rzecz około półtora tysiąca osób i taka liczba osób zostanie przesłuchana w charakterze świadków.

Wysokość niezależnych środków finansowych wypłaconych właścicielowi wzmiankowanego zakładu jest oceniana na kwotę ponad 240 tys. złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-06-03 |

201

Uderzył i zabił

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi śledztwo przeciwko Mariuszowi P. (lat 33) podejrzanemu o to, że w dniu 21 maja 2016 roku, w godzinach wieczornych, w Piotrkowie Trybunalskim na ulicy Cisowej, działając z zamiarem ewentualnym, a więc przewidując możliwość spowodowania wszelkich obrażeń ciała, które mogą być następstwem upadku człowieka na twarde podłoże, w tym uraz głowy i godząc się na spowodowanie takich obrażeń ciała u pokrzywdzonego, celowo uderzył go głową w jego twarz, powodując u niego obrażenia twarzy oraz utratę równowagi - upadek pokrzywdzonego na ścianę bloku, a następnie uderzenie głową o twarde podłoże, w następstwie czego pokrzywdzony doznał obrażeń czaszkowo mózgowych, których następstwem, pomimo podjętej przez służby medyczne akcji ratunkowej, była jego śmierć, tj. o czyn z art. 156 § 3 k.k.

Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim, na wniosek miejscowej Prokuratury, zastosował wobec ww. podejrzanego, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 do lat 12.

Obecnie w sprawie trwają dalsze czynności dowodowe.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-06-03 |

202

Strona 7 z 20Pierwsza | Poprzednia | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Następna | Ostatnia

Linki

Prokuratura Krajowa BIP Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim EPUAP Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP

Więcej

Jak do nas trafić?

Wyznacz trasę do Prokuratury Okręgowej samochodem:

Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleść połączenie PKP/PKS
Rozkład jazdy MZK; przystanek:3 Maja - Kopernika 1

Tablica informacyjna

Kliknij aby zobaczyć tablicę na całej stronie

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjnaaaa
PROKURATURA OKRĘGOWA
PARTER
Dział Administracyjno – Gospodarczy
Kierownik Działu Administracyjno – Gospodarczego pokój 19
PIĘTRO 1
Samodzielny Dział ds. Informatyzacji i Analiz
Kierownik Działu ds. Informatyzacji i Analiz pokój 128
PIĘTRO 2
Prokurator Okręgowy pokój 220
Sekretariat Prokuratora Okręgowego pokój 218
Kadry pokój 216
Wydział IV Organizacyjno - Sądowy
Naczelnik Wydziału IV Organizacyjno - Sądowego pokój 228
Rzecznik Prasowy pokój 133
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Okręgowej pokój 239
Sekretariat Prokuratury Okręgowej pokój 223, 324, 325
Wydział VII Budżetowo – Administracyjny
Dyrektor Finansowo – Administracyjny pokój 213
Główny Księgowy pokój 211
Kasa pokój 208
Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjna
PIĘTRO 3
Wydział I Śledczy
Naczelnik Wydziału I Śledczego pokój 323
Kierownik Działu ds. Przestępczości Gospodarczej pokój 322
PIĘTRO 4
Dział Sądowy
Kierownik Działu Sądowego pokój 418
PROKURATURA REJONOWA
PIĘTRO 1
Prokurator Rejonowy pokój 120
Zastępca Prokuratora Rejonowego pokój 119
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Rejonowej pokój 118
Sekretariat Prokuratury Rejonowej pokój 118, 123, 138
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW P.O.
Poniedziałek 12:00 – 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek 9.00 - 13.00