Menu strony (ukryte):

PROKURATURA OKRĘGOWA
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Wyszukiwarka
Jesteś tutaj:

SERWIS PRASOWY - SPRAWY PROWADZONE

Nie udzielił pomocy

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie prowadzi dochodzenie przeciwko Zbigniewowi K. (lat 41), podejrzanemu o to, że w dniu 17 kwietnia 2016 r. na Osiedlu Okrzei w Bełchatowie, nie udzielił pomocy swojej konkubinie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w wyniku obrażeń ciała jakich doznała na skutek spowodowanego przez nią upadku z szóstego piętra, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie i innych osób na niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez wezwanie odpowiednich służb ratunkowych lub udzielenie jej pierwszej pomocy medycznej, tj. o czyn z art. 162§1 k.k.

Prokurator zastosował wobec ww. środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Postępowanie to jest w toku. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-05-16 |

198

Próbował zgwałcić...

Prokuratura Rejonowa w Radomsku prowadzi śledztwo przeciwko Tomaszowi Z., który jest podejrzany o to, że w nocy z 1 na 2 kwietnia 2016 r. w Radomsku, usiłował siłą doprowadzić kobietę, w jej mieszkaniu, do obcowania płciowego, w wyniku czego doznała ona obrażeń ciała, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na opór stawiany przez pokrzywdzoną, która wyswobadzając się wybiegła na klatkę schodową, tj. o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 197 § 1 k.k.

W dniu 4 kwietnia 2016 r. na wniosek Prokuratury Rejonowej w Radomsku miejscowej Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W sprawie min. powołano biegłych psychiatrów i seksuologa, przesłuchano świadków oraz zgromadzono dalsze dowody. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat .

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-04-26 |

193

Rzucał w funkcjonariuszy banknotami

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi śledztwo przeciwko Mariuszowi R. podejrzanemu o to, że w dniu 24 marca 2016 roku w Tomaszowie Maz., usiłował udzielić korzyści majątkowej dwóm funkcjonariuszom Policji z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz., w związku z pełnieniem czynności służbowych, w ten sposób, że w trakcie wypisywania mandatu karnego za popełnienie przez niego wykroczenia rzucił w ich kierunku 3 banknoty, każdy o nominale 100 złotych, celem skłonienia ich do odstąpienia od wdrożenia postępowania mandatowego, przy czym zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż wspomniane pieniądze nie zostały przyjęte, tj. o czyn z art. 13 par. 1 k.k. w zw. z art. 229 par. 1 i par.3 k.k.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego wspomniany podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i zadeklarował chęć dobrowolnego poddania się karze. Prokurator zastosował wobec ww. sprawcy poręczenie majątkowe w kwocie 3.000 złotych. Postępowanie to jest w toku. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat .

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-04-14 |

191

Zwyrodnialec z Zelowa

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie prowadzi śledztwo przeciwko Robertowi M. podejrzanemu o to że:

  1. w dniu 08 stycznia 2016 roku w Zelowie, woj. łódzkie, w mieszkaniu przy ulicy Żeromskiego, używając przemocy w postaci szarpania i uderzenia pięścią w twarz oraz grożąc pozbawieniem życia przystawionym do szyi nożem i zapowiedzią skrzywdzenia wspólnej dwumiesięcznej córki, doprowadził jej matkę do kilkukrotnego obcowania płciowego, tj. o czyn z art. 197 § 1 i 2 k.k.;
  2. w tym samym czasie i miejscu naruszył nietykalność cielesną dwóch funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych związanych z interwencją podjętą w związku ze wspomnianym zdarzeniem, tj. o czyn z art. 222 § 1.k.k.;
  3. w tym samym miejscu i czasie dokonał znieważenia wspomnianych funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych związanych ze wspomnianą interwencją, tj. o czyn z art. 226 § l k.k.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie miejscowy Sąd Rejonowy w dniu 10.01.2016 r. zastosował wobec ww. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledztwo jest w toku. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolnościom 2 do 12 lat .

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-02-14 |

180

Dokonał rozboju, groził i bił policjantów

Prokuratura Rejonowa w Radomsku prowadzi śledztwo przeciwko Jackowi K. podejrzanemu o to, że:

  1. w dniu 12 stycznia 2016 r. w miejscowości Ciężkowice, gm. Gidle, dokonał rozboju na mężczyźnie w ten sposób, że używając przemocy w postaci popchnięcia go i przewrócenia na ziemię doprowadził go do stanu bezbronności, następnie wyrwał mu z rąk i zabrał w celu przywłaszczenia portfel z zawartością pieniędzy w kwocie ponad 300 zł oraz dowodu osobistego, przy czym zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, tj. o przestępstwo z art. 280 § 1 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k.;
  2. w dniu 12 stycznia 2016 r. w Radomsku, znieważył trzech funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Żytnie, używając w stosunku do nich słów wulgarnych i obelżywych podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, tj. o czyn z art. 226 § 1 k.k.;
  3. w dniu 12 stycznia 2016 r., w Radomsku, w związku z osadzeniem w Policyjnym Doraźnym Oddziale Zatrzymań KPP Radomsko, stosował groźbę bezprawną wobec trzech funkcjonariuszy Posterunku Policji w ten sposób, że groził im pozbawieniem życia i zdrowia oraz zwolnieniem z pracy, a nadto dokonał naruszenia nietykalności cielesnej jednego z tych funkcjonariuszy w ten sposób, że kopnął go w głowę, w celu zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej polegającej na osadzeniu we wspomnianym PDOZ KPP w Radomsku, tj. o czyn z art. 224 § 2 k.k. w zw. z art. 222 § 1 k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

Przesłuchany podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, chociaż przedstawił odmienny przebieg zdarzenia i powody swojego zachowania.

W dniu 13 stycznia 2016 r. skierowano do miejscowego Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące, a który to wniosek Sąd uwzględnił.

Aktualnie trwają dalsze czynności, w tym zmierzające do skompletowania pełnego materiału dowodowego pozwalającego skierowanie aktu oskarżenia do Sądu.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-02-14 |

181

Strona 7 z 18Pierwsza | Poprzednia | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Następna | Ostatnia

Linki

Prokuratura Krajowa BIP Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim EPUAP Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP

Więcej

Jak do nas trafić?

Wyznacz trasę do Prokuratury Okręgowej samochodem:

Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleść połączenie PKP/PKS
Rozkład jazdy MZK; przystanek:3 Maja - Kopernika 1

Tablica informacyjna

Kliknij aby zobaczyć tablicę na całej stronie

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjnaaaa
PROKURATURA OKRĘGOWA
PARTER
Dział Administracyjno – Gospodarczy
Kierownik Działu Administracyjno – Gospodarczego pokój 19
PIĘTRO 1
Samodzielny Dział ds. Informatyzacji i Analiz
Kierownik Działu ds. Informatyzacji i Analiz pokój 128
PIĘTRO 2
Prokurator Okręgowy pokój 220
Sekretariat Prokuratora Okręgowego pokój 218
Kadry pokój 216
Wydział IV Organizacyjno - Sądowy
Naczelnik Wydziału IV Organizacyjno - Sądowego pokój 228
Rzecznik Prasowy pokój 133
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Okręgowej pokój 239
Sekretariat Prokuratury Okręgowej pokój 223, 324, 325
Wydział VII Budżetowo – Administracyjny
Dyrektor Finansowo – Administracyjny pokój 213
Główny Księgowy pokój 211
Kasa pokój 208
Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjna
PIĘTRO 3
Wydział I Śledczy
Naczelnik Wydziału I Śledczego pokój 323
Kierownik Działu ds. Przestępczości Gospodarczej pokój 322
PIĘTRO 4
Dział Sądowy
Kierownik Działu Sądowego pokój 418
PROKURATURA REJONOWA
PIĘTRO 1
Prokurator Rejonowy pokój 120
Zastępca Prokuratora Rejonowego pokój 119
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Rejonowej pokój 118
Sekretariat Prokuratury Rejonowej pokój 118, 123, 138
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW P.O.
Poniedziałek 12:00 – 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek 9.00 - 13.00