Menu strony (ukryte):

PROKURATURA OKRĘGOWA
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Wyszukiwarka
Jesteś tutaj:

SERWIS PRASOWY - SPRAWY PROWADZONE

Zwyrodnialec z Zelowa

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie prowadzi śledztwo przeciwko Robertowi M. podejrzanemu o to że:

  1. w dniu 08 stycznia 2016 roku w Zelowie, woj. łódzkie, w mieszkaniu przy ulicy Żeromskiego, używając przemocy w postaci szarpania i uderzenia pięścią w twarz oraz grożąc pozbawieniem życia przystawionym do szyi nożem i zapowiedzią skrzywdzenia wspólnej dwumiesięcznej córki, doprowadził jej matkę do kilkukrotnego obcowania płciowego, tj. o czyn z art. 197 § 1 i 2 k.k.;
  2. w tym samym czasie i miejscu naruszył nietykalność cielesną dwóch funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych związanych z interwencją podjętą w związku ze wspomnianym zdarzeniem, tj. o czyn z art. 222 § 1.k.k.;
  3. w tym samym miejscu i czasie dokonał znieważenia wspomnianych funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych związanych ze wspomnianą interwencją, tj. o czyn z art. 226 § l k.k.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie miejscowy Sąd Rejonowy w dniu 10.01.2016 r. zastosował wobec ww. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledztwo jest w toku. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolnościom 2 do 12 lat .

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-02-14 |

180

Dokonał rozboju, groził i bił policjantów

Prokuratura Rejonowa w Radomsku prowadzi śledztwo przeciwko Jackowi K. podejrzanemu o to, że:

  1. w dniu 12 stycznia 2016 r. w miejscowości Ciężkowice, gm. Gidle, dokonał rozboju na mężczyźnie w ten sposób, że używając przemocy w postaci popchnięcia go i przewrócenia na ziemię doprowadził go do stanu bezbronności, następnie wyrwał mu z rąk i zabrał w celu przywłaszczenia portfel z zawartością pieniędzy w kwocie ponad 300 zł oraz dowodu osobistego, przy czym zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, tj. o przestępstwo z art. 280 § 1 k.k. w zw. z art. 64 § 1 k.k.;
  2. w dniu 12 stycznia 2016 r. w Radomsku, znieważył trzech funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Żytnie, używając w stosunku do nich słów wulgarnych i obelżywych podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, tj. o czyn z art. 226 § 1 k.k.;
  3. w dniu 12 stycznia 2016 r., w Radomsku, w związku z osadzeniem w Policyjnym Doraźnym Oddziale Zatrzymań KPP Radomsko, stosował groźbę bezprawną wobec trzech funkcjonariuszy Posterunku Policji w ten sposób, że groził im pozbawieniem życia i zdrowia oraz zwolnieniem z pracy, a nadto dokonał naruszenia nietykalności cielesnej jednego z tych funkcjonariuszy w ten sposób, że kopnął go w głowę, w celu zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej polegającej na osadzeniu we wspomnianym PDOZ KPP w Radomsku, tj. o czyn z art. 224 § 2 k.k. w zw. z art. 222 § 1 k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

Przesłuchany podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, chociaż przedstawił odmienny przebieg zdarzenia i powody swojego zachowania.

W dniu 13 stycznia 2016 r. skierowano do miejscowego Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące, a który to wniosek Sąd uwzględnił.

Aktualnie trwają dalsze czynności, w tym zmierzające do skompletowania pełnego materiału dowodowego pozwalającego skierowanie aktu oskarżenia do Sądu.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-02-14 |

181

Próba rozboju na obywatelu Bangladeszu

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim nadzoruje śledztwo przeciwko Cezaremu R., podejrzanemu o to że:

  1. w dniu 9 stycznia 2016 r. w Tomaszowie Mazowieckim, woj. łódzkie, w lokalu gastronomicznym, usiłował dokonać rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w postaci noża na osobie obywatela Bangladeszu w ten sposób, że przystawił pokrzywdzonemu na wysokości klatki piersiowej nóż grożąc natychmiastowym użyciem w celu pozbawienia życia jednocześnie trzykrotnie żądając wydania alkoholu, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na brak przedmiotu żądania, tj. o czyn z art. 13§ 1 k.k. w zw. z art. 280 § 2 k.k.;
  2. w dniu 09 stycznia 2016 r. w Tomaszowie Mazowieckim, woj. łódzkie, we wspomnianym lokalu umyślnie zniszczył poprzez zrzucenie na podłogę kasę fiskalną o wartości 1600 zł. powodując jej uszkodzenie czym działał na szkodę ww. obywatela Bangladeszu tj. o czyn z art.288 § 1 k.k.;
  3. w dniu 09 stycznia 2016 r. w Tomaszowie Mazowieckim, woj. łódzki, we wspomnianym lokalu znieważył umundurowanych dwóch funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz., podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych w ten sposób, że używał wobec ww. funkcjonariuszy słów powszechnie uznawanych za obelżywe, tj. o czyn z art.226 § 1 k.k.;
  4. w dniu 09 stycznia 2016 r. w Tomaszowie Mazowieckim, woj. łódzkie, we wspomnianym lokalu naruszył nietykalność cielesną umundurowanych dwóch funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz., w związku z pełnieniem obowiązków służbowych podczas przeprowadzanej interwencji w ten sposób, że kopał ich po nogach, tj. o czyn z art.222 § 1 k.k.

Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim na wniosek Prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Obecnie prowadzone są dalsze czynności zmierzające do uzupełnienia materiału dowodowego i merytorycznego zakończenia postępowania.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-02-14 |

182

Matkobójca

Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie w dniu 30.11.2015 roku wszczęła śledztwo przeciwko Rafałowi K. (lat 29) o to, że: w dniu 28 listopada 2015 roku, około godz. 14.00 na oś. Żołnierzy POW w Bełchatowie, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawieniu życia swojej matki, w czasie awantury domowej, będąc w stanie nietrzeźwości (z zawartością alkoholu w wdychanym powietrzu na poziomie 1,11 mg/l), chwycił pokrzywdzoną gwałtownie za szyję dusząc ją, w następstwie czego doszło do zgonu pokrzywdzonej, tj. o czyn z art. 148§1 kk.

W dniu 01 grudnia 2015 roku Sąd Rejonowy w Bełchatowie, na wniosek miejscowej Prokuratury, zastosował wobec ww. podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 8 do lat 15, kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Obecnie w sprawie trwają dalsze czynności dowodowe.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-01-07 |

176

Zabójstwo w sylwestra

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 02.01.2016 roku wszczęła śledztwo przeciwko Jolancie K. (lat 39) podejrzanej o to, że: dniu w dniu 01 stycznia 2016 roku, około godziny 01.15 w Piotrkowie Tryb. w mieszkaniu przy ulicy Żurawiej, w trakcie awantury jaka wywiązała się pomiędzy nią, a jej konkubentem, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia go życia, zadała mu cios trzymanym w ręku nożem kuchennym, powodując min. przecięcie ściany tętnicy szyjnej wewnętrznej, skutkujące obfitym krwawieniem i jego zgonem, tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k.

W dniu 02 stycznia 2016 roku Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim, na wniosek miejscowej Prokuratury, zastosował wobec ww. podejrzanej, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności od 8 do lat 15, kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Obecnie w sprawie trwają dalsze czynności dowodowe.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2016-01-07 |

177

Strona 7 z 18Pierwsza | Poprzednia | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Następna | Ostatnia

Linki

Prokuratura Krajowa BIP Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim EPUAP Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP

Więcej

Jak do nas trafić?

Wyznacz trasę do Prokuratury Okręgowej samochodem:

Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleść połączenie PKP/PKS
Rozkład jazdy MZK; przystanek:3 Maja - Kopernika 1

Tablica informacyjna

Kliknij aby zobaczyć tablicę na całej stronie

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjnaaaa
PROKURATURA OKRĘGOWA
PARTER
Dział Administracyjno – Gospodarczy
Kierownik Działu Administracyjno – Gospodarczego pokój 19
PIĘTRO 1
Samodzielny Dział ds. Informatyzacji i Analiz
Kierownik Działu ds. Informatyzacji i Analiz pokój 128
PIĘTRO 2
Prokurator Okręgowy pokój 220
Sekretariat Prokuratora Okręgowego pokój 218
Kadry pokój 216
Wydział IV Organizacyjno - Sądowy
Naczelnik Wydziału IV Organizacyjno - Sądowego pokój 228
Rzecznik Prasowy pokój 133
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Okręgowej pokój 239
Sekretariat Prokuratury Okręgowej pokój 223, 324, 325
Wydział VII Budżetowo – Administracyjny
Dyrektor Finansowo – Administracyjny pokój 213
Główny Księgowy pokój 211
Kasa pokój 208
Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjna
PIĘTRO 3
Wydział I Śledczy
Naczelnik Wydziału I Śledczego pokój 323
Kierownik Działu ds. Przestępczości Gospodarczej pokój 322
PIĘTRO 4
Dział Sądowy
Kierownik Działu Sądowego pokój 418
PROKURATURA REJONOWA
PIĘTRO 1
Prokurator Rejonowy pokój 120
Zastępca Prokuratora Rejonowego pokój 119
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Rejonowej pokój 118
Sekretariat Prokuratury Rejonowej pokój 118, 123, 138
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW P.O.
Poniedziałek 12:00 – 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek 9.00 - 13.00