Menu strony (ukryte):

PROKURATURA OKRĘGOWA
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Wyszukiwarka
Jesteś tutaj:

SERWIS PRASOWY - SPRAWY PROWADZONE

Zabójstwo noworodka

W dniu 25 czerwca 2014 roku Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie wszczęła śledztwo przeciwko Martynie L. (lat 24) o to, że:

  • w dniu 24 czerwca 2014 roku w godzinach rannych w Bełchatowie, woj. łódzkie, w swoim mieszkaniu, działając w celu pozbawienia życia swojego przedwcześnie urodzonego dziecka płci męskiej, bezpośrednio po urodzeniu się dziecka przecięła nożyczkami pępowinę, zawinęła je w ręcznik, pozostawiając na podłodze łazienki, a następnie zajmując się w tym czasie innymi czynnościami nie podjęła żadnych działań zmierzających do udzielenia noworodkowi pomocy przez służby medyczne, a tym samym doprowadziła je do śmierci, tj. o czyn z art. 148 § l k.k.

W dniu 26 czerwca 2014 r. prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Bełchatowie z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec wspomnianej podejrzanej. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował ten środek na okres trzech miesięcy.

W sprawie tej, oprócz podejrzanej Martyny L., prokurator przedstawił konkubentowi ww. Sylwestrowi S.(lat 32) zarzut o to, że:

  • w dniu 24 czerwca 2014 roku w godzinach rannych w Bełchatowie, woj. łódzkie, urodzonemu przez jego konkubinę tego dnia w zajmowanym przez nich mieszkaniu noworodkowi płci męskiej, znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, nic udzielił pomocy poprzez wezwanie służb ratunkowych, której to pomocy mógł udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 162 § 1 k.k.

Wobec ww. w dniu 26 czerwca 2014 roku prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Śledztwo jest w toku.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2014-07-09 |

92

Podpalacz

W dniu 17.06.2014 roku, w Prokuraturze Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim, w toku prowadzonego śledztwa, przedstawiono zarzuty Łukaszowi R. (lat 20), to, że:

  1. w dniu 26 grudnia 2013 roku w miejscowości Brzustów, gm. Inowłódz, woj. łódzkie, sprowadził zdarzenie zagrażające zdrowiu i życiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach w ten sposób, że zapalniczką podpalił nagromadzone w pomieszczeniach materiały palne, powodując pożar stodoły drewnianej krytej strzechą wraz z przechowywanymi płodami rolnymi w postaci 10m3 słomy belowanej i rowerem typu damka, w wyniku czego postały straty w wysokości 19000 złotych, tj. o czyn z art. 163 § 1 pkt. 1 k.k.;
  2. w dniu 26 grudnia 2013 roku w miejscowości Brzustów, gm. Inowłódz, woj. łódzkie, sprowadził zdarzenie zagrażające zdrowiu i życiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach w ten sposób, że zapalniczką podpalił nagromadzone w pomieszczeniach materiały palne, powodując pożar stodoły drewnianej krytej eternitu z przechowywanymi płodami rolnymi w postaci 10m3 żyta, 5 m3 pszenżyta, 10m3 owsa, 50m3 słomy oraz dwoma rowerem typu składak, w wyniku czego postały straty w wysokości 19000 złotych, tj. o czyn z art. 163 § 1 pkt. 1 k.k.;
  3. w dniu 26 grudnia 2013 roku w miejscowości Brzustów, gm. Inowłódz, woj. łódzkie, sprowadził zdarzenie zagrażające zdrowiu i życiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach w ten sposób, że zapalniczką podpalił nagromadzone w pomieszczeniach materiały palne, powodując pożar drewnianej stodoły i szopy krytej eternitem wraz z przechowywanymi płodami rolnymi w postaci 1000 szt. belek słomy, 300 szt. belek siana, 2 ton żyta oraz wozu konnego drewnianego, w wyniku czego powstały straty w wysokości 40000 złotych, tj. o czyn z art. 163 § 1 pkt. 1 k.k.;
  4. w dniu 25 czerwca 2014 roku w miejscowości Brzustów, gm. Inowłódz, woj. łódzkie, umyślnie sprowadził zdarzenie zagrażające zdrowiu i życiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach w ten sposób, że używając zapalniczki jednorazowej dokonał podpalenia wystającej ze ściany stodoły słomy, powodując pożar drewnianej stodoły krytej eternitem wraz z przechowywanym w niej: 10 ton słomy, siewnikiem, rowerem typu damka, pralką, który następnie rozprzestrzenił się na ścianę przyległego budynku gospodarczego, w wyniku czego powstały straty w wysokości 70 000 złotych, tj. o czyn z art. 163 § 1 pkt. 1 k.k.;
  5. w dniu 6 stycznia 2014 roku w miejscowości Brzustów, gm. Inowłódz, woj. łódzkie, umyślnie zniszczył cudzą rzecz w ten sposób, że zapalniczką podpalił nagromadzone w pomieszczeniach materiały palne, sprowadzając pożar murowano-drewnianej stodoły i szopy krytej eternitem wraz z przechowywanymi płodami rolnymi w postaci 6 tony słomy, 12 ton siana, 0,5 ton ziarna owsa, silnika elektrycznego, lm3 drewna konstrukcji budowlanej i drewna opałowego, w wyniku czego powstały straty w wysokości 80000 złotych, tj. o czyn z art. 288 § 1 k.k.;
  6. w dniu 9 czerwca 2014 roku w miejscowości Brzustów, gmina Inowłódz, woj. łódzkie, nieumyślnie spowodował śmierć Jarosława S. w ten sposób, że podczas kąpieli w zbiorniku wodnym powstałym na terenie byłej kopalni piasku podczas zabawy we wzajemne podtapianie w wodzie chwycił Jarosława Ś. za ramiona wpychając go pod powierzchnię wody i przytrzymywał pokrzywdzonego za jego zgodą w wyniku czego doszło do utonięcia Jarosława Ś., tj. o czyn z art. 155 k.k.

W dniu 27.06.2014 roku Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim II Wydział Karny, na wniosek miejscowej Prokuratury, zastosował wobec Łukasza R. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledztwo jest w toku.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2014-07-09 |

93

Morderstwo sprzed lat

Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim nadzoruje śledztwo przeciwko Jerzemu Sz., podejrzanemu o to że:

w dniu 27 lipca 2008 roku na posesji przy ul. Dąbrowskiej 57 w Tomaszowie Maz., działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia Mariana G., używając niebezpiecznego narzędzia w postaci drewnianej sztachety oraz kołka, zadał mu działając z dużą siłą kilka uderzeń godzących w głowę i tułów, powodując obrażenia w postaci ran tłuczonych i ciętych, licznych złamań kości twarzo-czaszki i zmiadżeniowego stłuczenia warg ust, złamań prawych żeber, masywnych wylewów krwawych pod oponą miękką mózgu oraz rozmazów krwi na oponie twardej mózgu i obrzęk mózgu, i dalszych obrażeń, co w konsekwencji spowodowało zgon Mariana G., tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k.

Postępowanie, wszczęte w dniu 31.07.2008 roku, zostało wówczas umorzone z powodu nie ustalenia sprawcy przestępstwa.

Pomimo umorzenia śledztwa, w sprawie prowadzono dalsze intensywne czynności operacyjne, które zaowocowały jego podjęciem w dniu 23.05.2014 roku oraz przedstawieniem zarzutu zabójstwa Jerzemu Sz.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wobec podejrzanego na wniosek Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Maz. Sąd Rejonowy w Tomaszowie Maz. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 m-cy.

Obecnie prowadzone są dalsze czynności zmierzające do uzupełnienia materiału dowodowego i merytorycznego zakończenia postępowania.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2014-06-25 |

88

Pseudokibice

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim (Wydział V Śledczy) prowadzi wraz Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie, członkowie bojówki Widzewa Łódź, brali m.in. udział w bójce, która miała miejsce 24 kwietnia 2014 r. w centrum Bełchatowa. Doszło wówczas do konfrontacji z połączonymi bojówkami GKS Bełchatów i Wisły Sandomierz. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazywał na to, iż osoby te dopuściły się również przestępstw związanych handlem narkotykami.

Na początku czerwca policjanci z KWP w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego w Łodzi zatrzymali 11 osób (w tym jedną kobietę) w wieku od 20 do 31 lat, którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w bójce oraz przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wobec wspomnianych podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczeń majątkowych w kwotach od 2 do 10 tysięcy złotych.

Śledztwo w tej sprawie jest toku, prowadzone są bowiem dalsze czynności dowodowe i procesowe.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2014-06-10 |

86

Tragiczne skutki jazdy pod wpływem alkoholu

W dniu 19.05.2014 roku Prokuratura Rejonowa w Radomsku wszczęła śledztwo w sprawie wypadku drogowego, zaistniałego w dniu 18.05.2014 roku w miejscowości Strzałków, w wyniku którego poniosło śmierć dwóch pieszych.

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, w dniu 19.05.2014 roku przedstawiono 2 zarzuty Pawłowi K. o to, że:

  1. W dniu 18.05.2014 roku około godz. 3.00 w miejscowości Strzałków gm. Radomsko, woj. łódzkie, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości (0,65 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu), kierując samochodem osobowym m-ki Opel Vectra, na prostym odcinku drogi, nie obserwował w sposób należyty przedpola jazdy i nie zachował bezpiecznej odległości podczas wyprzedzania pieszych, doprowadzając do potrącenia Mateusza Wieczorka i Łukasza Bartnika, którzy na skutek odniesionych obrażeń ciała ponieśli śmierć na miejscu zdarzenia, a następnie nie zatrzymując się, oddalił się z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pokrzywdzonym, tj. o czyn z art. 177 § 2k.k. w zw. z art. 178 § l k.k.
  2. W tym samym miejscu i czasie będąc w stanie nietrzeźwości (0,65 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) kierował wspomnianym wyżej pojazdem mechanicznym, będąc uprzednio prawomocnie skazanym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości,(wyrokiem Sądu Rejonowego w Radomsku z dnia 29.08.2012 roku), tj. o czyn z art.l78 a § 4 k.k.

Prokuratura Rejonowa w Radomsku w dniu 19.05.2014 roku wystąpiła do miejscowego Sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie wspomnianego podejrzanego na okres 3 miesięcy. Postanowieniem z dnia 20.05.2014 roku Sąd zastosował ten środek zapobiegawczy - do dnia 18.08.2014 roku. Śledztwo w tej sprawie jest toku, wykonywane są dalsze czynności dowodowe i procesowe.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2014-05-27 |

85

Strona 15 z 19Pierwsza | Poprzednia | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | Następna | Ostatnia

Linki

Prokuratura Krajowa BIP Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim EPUAP Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP

Więcej

Jak do nas trafić?

Wyznacz trasę do Prokuratury Okręgowej samochodem:

Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleść połączenie PKP/PKS
Rozkład jazdy MZK; przystanek:3 Maja - Kopernika 1

Tablica informacyjna

Kliknij aby zobaczyć tablicę na całej stronie

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjnaaaa
PROKURATURA OKRĘGOWA
PARTER
Dział Administracyjno – Gospodarczy
Kierownik Działu Administracyjno – Gospodarczego pokój 19
PIĘTRO 1
Samodzielny Dział ds. Informatyzacji i Analiz
Kierownik Działu ds. Informatyzacji i Analiz pokój 128
PIĘTRO 2
Prokurator Okręgowy pokój 220
Sekretariat Prokuratora Okręgowego pokój 218
Kadry pokój 216
Wydział IV Organizacyjno - Sądowy
Naczelnik Wydziału IV Organizacyjno - Sądowego pokój 228
Rzecznik Prasowy pokój 133
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Okręgowej pokój 239
Sekretariat Prokuratury Okręgowej pokój 223, 324, 325
Wydział VII Budżetowo – Administracyjny
Dyrektor Finansowo – Administracyjny pokój 213
Główny Księgowy pokój 211
Kasa pokój 208
Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjna
PIĘTRO 3
Wydział I Śledczy
Naczelnik Wydziału I Śledczego pokój 323
Kierownik Działu ds. Przestępczości Gospodarczej pokój 322
PIĘTRO 4
Dział Sądowy
Kierownik Działu Sądowego pokój 418
PROKURATURA REJONOWA
PIĘTRO 1
Prokurator Rejonowy pokój 120
Zastępca Prokuratora Rejonowego pokój 119
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Rejonowej pokój 118
Sekretariat Prokuratury Rejonowej pokój 118, 123, 138
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW P.O.
Poniedziałek 12:00 – 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek 9.00 - 13.00