Menu strony (ukryte):

PROKURATURA OKRĘGOWA
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Wyszukiwarka
Jesteś tutaj:

SERWIS PRASOWY - SPRAWY PROWADZONE

Komunikat prasowy

Prokuratura Rejonowa w Opocznie od dnia 24 sierpnia 2018 r. prowadzi śledztwo przeciwko Arnoldowi S. podejrzanemu o to, że:

  1. W dniu 9 sierpnia 2018r. w m. Aleksandrów, woj. łódzkie, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia oraz ze szczególnym okrucieństwem usiłował dokonać zabójstwa konkubiny Agnieszki B., w ten sposób, że po uprzednim wyciągnięciu jej za włosy z domu na podwórko, przewrócił ją na ziemię, po czym polał jej ciało znajdującą się w plastikowej bańce substancją łatwopalną, najprawdopodobniej benzyną, po czym zapalił zapałkę i rzucił w jej kierunku, powodując jej podpalenie, w wyniku czego pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci stłuczenia okolicy oczodołu lewego z zasinieniem okularowym, oparzeń II/III stopnia prawej kończyny górnej oraz przedramienia lewego, oparzeń II/III stopnia prawej strony twarzy, szyi i klatki piersiowej, które spowodowały zagrożenie jej życia i zdrowia, i skutkowały naruszeniem czynności narządów ciała na okres powyżej dni 7, przy czym zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na postawę obronną pokrzywdzonej, tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 2 pkt 1 kk, w zb. z art. 157 § 1 kk i w zw. z art. 11 § 2 kk.
  2. W okresie od sierpnia 2017r. do 22 sierpnia 2018r. w m. Aleksandrów, woj. łódzkie, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną Agnieszką B. w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury podczas których bił swoją konkubinę po całym ciele, szarpał, ubliżał jej słowami wulgarnym powszechnie uznawanymi za obelżywe, a także groził pobiciem i pozbawieniem życia, tj. o czyn z art. 207 § 1 kk.

W dniu 24 sierpnia 2018r. z udziałem podejrzanego wykonano czynności procesowe.

Również w tymże dniu skierowano wobec podejrzanego do Sądu Rejonowego w Opocznie wniosek o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wniosek ten został rozpoznany przez organ sądowy pozytywnie i w stosunku do podejrzanego zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte dopiero w dniu 24 sierpnia 2018r. gdyż pokrzywdzona obawiając się swojego konkubenta nie powiadomiła o tym zdarzeniu ani organów ścigania, ani pogotowia. O zdarzeniu powiadomił dopiero w dniu 22 sierpnia 2018r. inny mieszkaniec Aleksandrowa.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2018-08-28 |

307

Wypadek

W dniu 30.10.2017r. Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Tryb. wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego na drodze DK-91 na wysokości miejscowości Milejów gm. Rozprza, woj. łódzkie sprowadzenia katastrofy w ruchu drogowym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób, poprzez spowodowanie zdarzenia drogowego, w przebiegu którego doszło do zderzenia pojazdów: marki fiat Doblo oraz Volkswagen LT, w których podróżowało co najmniej 28 osób, w wyniku czego co najmniej 16 osób zostało poszkodowanych doznając różnego rodzaju i stopnia obrażeń ciała, tj. o czyn z art. 173 § 1 kk.

Obrażeń ciała doznało 15 pasażerów podróżujących busem oraz kierujący pojazdem Fiat Doblo. Osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitali w Piotrkowie Tryb., Bełchatowie, Radomsku i Łodzi. Obrażenia ciała, których doznali poszkodowani w zdarzeniu drogowym nie zagrażały bezpośrednio ich życiu. Jak ustalono na miejscu zdarzenia kierujący pojazdami uczestniczącymi w tymże zdarzeniu drogowym byli trzeźwi. W busie marki Volkswagen podróżowała dopuszczalna liczba pasażerów.

Postępowanie to zostało objęte zwierzchnim nadzorem służbowym przez Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie Tryb.

| Udostępniający informację: Prokurator Okręgowy | Data zamieszczenia: 2017-10-31 |

266

Akt oskarżenia

W dniu 29 czerwca 2017 r. Prokuratura Rejonowa w Radomsku skierowała do Sądu Rejonowego w Radomsku akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu Mirosławowi Ś. oskarżonemu o doprowadzenie, w styczniu 2017 r. w hotelu w Radomsku, 14-letniego chłopca do poddania się innym czynnościom seksualnym i do obcowania płciowego, w zamian za udzielenie mu korzyści majątkowej, tj. o przestępstwo z art. 200 § 1 k.k. w zb. z art. 199 § 3 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

Przestępstwo, o które oskarżono Mirosława Ś. zagrożone jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2017-07-06 |

261

Wyrodny syn

W dniu 22 czerwca 2017 r. w Tomaszowie Mazowieckim 54-letni Sławomir S. usiłował pozbawić życia swoją matkę, 79-letnią Annę S. w ten sposób, że w mieszkaniu dwukrotnie ugodził ją nożem w tułów, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonej, przy czym Sławomir S. działał w warunkach recydywy wielokrotnej.

W związku z tym zdarzeniem Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim prowadzi śledztwo przeciwko Sławomirowi S. podejrzanemu o przestępstwo z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k. w zb. z art. 157 § 2 k.k. w zw. z art. 64 § 2 k.k. i w zw. z art. 11 § 2 k.k.

Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim, na wniosek Prokuratora Rejonowego, postanowieniem z dnia 23 czerwca 2017 r. zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2017-07-05 |

260

Prostytucja

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi śledztwo, oznaczone sygn. akt PO V Ds. 5.2016, w sprawie zmuszania kobiet do uprawiania prostytucji i czerpania korzyści majątkowych z tego procederu.

W dniu 13 kwietnia br. zatrzymano 13 osób podejrzewanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw wskazanych wyżej i innych przestępstw.

Dwóm przywódcom i założycielom zorganizowanej grupy przestępczej, tj. Łukaszowi C. i Yuriiowi T. przedstawiono zarzuty dokonania m.in. czynów z art. 258 § 3 k.k. na terenie Opoczna, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Łodzi, Radomia i Warszawy.

Dwóm kolejnym osobom, tj. Larysie G. i Malwinie Z. przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz ułatwiania innym kobietom uprawiania prostytucji i czerpania z tego procederu korzyści majątkowych.

Postanowieniami Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 12 kwietnia br. podejrzani ci zostali tymczasowo aresztowani do dnia 7 lipca 2017 r.

Wobec pozostałych zatrzymanych – podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

| Udostępniający informację: Rzecznik Prasowy | Data zamieszczenia: 2017-04-26 |

254

Strona 3 z 20Pierwsza | Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Następna | Ostatnia

Linki

Prokuratura Krajowa BIP Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim EPUAP Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP

Więcej

Jak do nas trafić?

Wyznacz trasę do Prokuratury Okręgowej samochodem:

Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleść połączenie PKP/PKS
Rozkład jazdy MZK; przystanek:3 Maja - Kopernika 1

Tablica informacyjna

Kliknij aby zobaczyć tablicę na całej stronie

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa

Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjnaaaa
PROKURATURA OKRĘGOWA
PARTER
Dział Administracyjno – Gospodarczy
Kierownik Działu Administracyjno – Gospodarczego pokój 19
PIĘTRO 1
Samodzielny Dział ds. Informatyzacji i Analiz
Kierownik Działu ds. Informatyzacji i Analiz pokój 128
PIĘTRO 2
Prokurator Okręgowy pokój 220
Sekretariat Prokuratora Okręgowego pokój 218
Kadry pokój 216
Wydział IV Organizacyjno - Sądowy
Naczelnik Wydziału IV Organizacyjno - Sądowego pokój 228
Rzecznik Prasowy pokój 133
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Okręgowej pokój 239
Sekretariat Prokuratury Okręgowej pokój 223, 324, 325
Wydział VII Budżetowo – Administracyjny
Dyrektor Finansowo – Administracyjny pokój 213
Główny Księgowy pokój 211
Kasa pokój 208
Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim - tablica informacyjna
PIĘTRO 3
Wydział I Śledczy
Naczelnik Wydziału I Śledczego pokój 323
Kierownik Działu ds. Przestępczości Gospodarczej pokój 322
PIĘTRO 4
Dział Sądowy
Kierownik Działu Sądowego pokój 418
PROKURATURA REJONOWA
PIĘTRO 1
Prokurator Rejonowy pokój 120
Zastępca Prokuratora Rejonowego pokój 119
Kierownik Sekretariatu Prokuratury Rejonowej pokój 118
Sekretariat Prokuratury Rejonowej pokój 118, 123, 138
GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW P.O.
Poniedziałek 12:00 – 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek 9.00 - 13.00